Sosyal Medya İçeriklerinin Olmazsa Olmazları

Farkında mısınız?

Şahsi yada kurumsal web siteleri, bloglar, sözlükler, forumlar, YouTube, Facebook, Twitter, İnstagram ve adını burada yazmadığım diğer tüm sosyal mecralarda potansiyel ya da mevcut müşterileriniz var.  Ve bu mecralar müşterileriniz ve/veya potansiyel müşterilerinizle doğrudan etkileşim kurmak için muazzam fırsatlar barındırıyor, birçoğu da BEDAVA!

Sosyal medyada etkileşim oluşturabilmenin tek yolu içerikten geçiyor. Bu nedenle içerik hiç bir dönem olmadığı kadar önemli! Hani her zaman denir ya içerik kraldır diye, içerik şimdilerde saltanat dönemini yaşıyor. 🙂 Ve siz gerçekten kaliteli içerikler yaratırsanız müşterilerinizin size geldiğini göreceksiniz ve harika içerikler yaratırsanız, müşterileriniz marka elçileriniz olacak, içeriğinizi paylaşacak ve yayacaklardır.

Hal böyle olunca kaliteli, ilgi çekici, müşteri odaklı içerik yaratmak ve bunu sürekli yapmak biraz zorlaşıyor ve burada sıkı bir çalışma devreye giriyor.  Sıkı bir çalışmayla başarıyı yakalamak zor olmaktan çıkacaktır. Tıpkı yaşamın her alanında olduğu gibi…

Sıkı çalışmanın gerekliliğini kabul ettiğinize göre bunu nasıl yapacağınıza gelelim…

Sıkıcı Olmayın, Esprinin Gücünden Yararlanın;

eğlenceli tweet - kadıköy belediyesi

Merak Uyandırın, Dikkatleri Üzerinize Çekin;

merak uyandırıcı tweet- coca cola

Bilgi Paylaşın;

faydalı bilgiler tweet

Açık Olun, Duygularınızı Yansıtın;

duygu belli eden tweet

Müşterilerinizi Olayın İçine Dahil Edin, Soru Sorun;

müşteri etkileşimli tweetler

Hayatın İçinden Olun, Çevrenizde Olan Olaylara Duyarsız Kalmayın;

hayatın içinden tweetler

YORUM YAP