Online Fotoğraf Editörü ‘Canva’ ile Muhteşem Görseller Hazırlayın!

Görsel bütünlük ve estetik bir içeriğin en önemli unsurlarıdır. Hem Sosyal Medya‘da hem de web sitelerinde kaliteli görsellerle birlikte paylaşılan içeriklerin kullanıcı etkileşimleri çok daha yüksektir. Ancak görsel hazırlama programlarını profesyonelce kullanmayı birçoğumuz bilmemekteyiz.  Hal böyle olunca da  (Ç)alıntı  🙂 ve birbirinin aynı olan  görsel kullanımları ile sıkça karşılaşıyoruz.

Bugün size tanıtacağım online fotoğraf editörüCanva.com‘ ile profesyonel programların karmaşıklığından uzak, çok basit bir şekilde muhteşem görseller hazırlayabileceğinizi göreceksiniz!

canva.com giriş ekranı

Öncelikle Canva.com linkine tıklayarak siteye giriş yapmalı ve üye olmalısınız. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden de  hızlı ve kolay bir üyelik gerçekleştirebilirsiniz.

Canva ile Neler Yapılır?

  •  canva.com ücretsiz  ve online fotoğraf/grafik tasarlama uygulamasıdır.
  • Profesyonel kalitede sosyal medya görselleri, infografik, poster, Facebook kapak fotoğrafları ve  çok daha fazlasını hazırlayabilirsiniz.
  • Kullanımı basittir. Sürükle bırak yöntemini kullanırsınız. Bu nedenle grafik düzenleme programlarını kullanmayı bilmenize de ihtiyaç yoktur.
  • Sitenin kendine ait geniş bir şablon, arka plan, font ve stok resim arşivi vardır. ( bazıları ücretli olmasına rağmen, 1 $ gibi çok düşük bütçeler) Ayrıca siz kendi görsellerinizi de yükleyip kullanabilirsiniz.
  • https://www.youtube.com/user/canvadesign linki üzerinden canva.com ‘da görsel hazırlama ile ilgili bir çok örnek videoyu izleyebilir. Kendi hazırlamak istediğiniz görsellerle ilgili yeni fikirler edinebilirsiniz.

 

 

 

YORUM YAP