“Nescafe’den Aşk Kilitleri” ( Bu Kampanya Sizi Gülümsetecek)

Adına her ne kadar sanal dünya dense de aslında sosyal medya gerçekliğin ta kendisi, daha özgür, rahat ve  içimizden geldiği gibi davrandığımız duygusal bir dünya… Belki de  duygulara hitap sosyal medya kampanyaların, diğerlerine göre daha başarılı olması bu yüzden.

Hırvatistan sokaklarını kırmızı kupalarıyla renklendiren Nescafe,  bir çok sosyal medya kampanyasından farklı, yeni, yaratıcı ve bir o kadar da duygusal bir çalışmaya imza attı.  İçinde QR Kod ve (#) Hashtag yerine duygular olan  bu harika sosyal medya kampanyasının detayları şöyle;

Bin Kırmızı Nescafe Fincanı

Nescafe, Hırvatistan’lı reklam ajansı Drap ile birlikte çalıştığı bu kampanyada,“Love Locking” trendine gönderme yapılıyor. Love Locking; Sevgililerin isimlerini bir kilide yazarak köprüye, geçite, çite veya halka açık herhangi bir yere bu kilidi asmalarıdır. Bundan yola çıkarak  ilk adımda 1000 adet kırmızı Nescafe fincanını Hırvatistan’ın en büyük iki şehrine dağıtıyor ve  fincanlarını dört basamaklı bir şifre isteyen bisiklet kilitleriyle şehirdeki köprülere, banklara asıyor.

Tüketicilerin kilidi açmak için Nescafe’nin Facebook sayfasına girip lokasyonlarını vererek şifre almaları gerekiyor. Ancak kampanya burada sona ermiyor, şifreyi çözdükten sonra bisiklet kilidini yakındaki Nescafe standına götüren tüketiciler fincanlarını kahveyle doldurabiliyorlar ve buna ek olarak Nescafe, tüketiciye bir fincan daha hediye ederek kahvesini sevdikleri ile paylaşma imkanı tanıyor.

 

YORUM YAP