Takip Etmeniz Gereken Dijital Pazarlama Blogları – 10 Öneri

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda , her zaman öğrenilecek çok şey var. Sürekli değişen trendler, yeni teknolojiler… Düzenli olarak araştırma yapmadığımızda, bilgilerimiz bir anda eskiyebiliyor . Gündemi takip etmek dijital pazarlama alanında çalışanların bu mesleği yapmak istiyorlarsa mutlaka yapmaları gereken bir ritüeldir. Neyse ki, bu araştırma ve gündemi takip etme konusunda işimizi kolaylaştıran bir dizi harika dijital pazarlama blogu var 🙂

İşte bu bloglardan benimde takip ettiğim ve içerik oluştururken kaynak olarak sıkça kullandığım, kaliteli ve güncel içerik üretenlerden bazıları. Yer işareti koymayı unutmayın 🙂

 1. MOZ Blog

Moz blogu, Tüm dünyada yaygın olarak ziyaret edilen ve özellikle SEO ile ilgili bilgi edinmek ve güncel haberleri takip etmek istiyorsanız mutlaka düzenli okumanız gereken bir harika bir içerik kaynağıdır. SEO’ya yeni başlayan biri olsanız dahi, kolay ve anlaşılır bir içerik yapısına sahiptir.

Dijital pazarlama blogu tavsiyesi - MOZ Blog

2. Search Engine Journal

Eğer daha geniş bir alanda sektörde önemli haberler ve trendleri takip etmek istiyorsanız güncel içerik kaynağı olarak mutlaka ziyaret etmelisiniz.

search engine jurnal - dijital pazarlama blogu

3. Marketing Land

Dijital pazlarlama ağırlıklı olsa da pazarlamanın tüm alanlarında son gelişmeleri takip edebileceğiz güncel haber ve trendleri bulabileceğiz bir içerik kaynağıdır.

Marketing Land Dijital Pazarlama Blogu

4. Nail Patel Blog

Son dönemde Video içeriklere ağırlık verse de dijital pazarlama alanında faydalı tavsiyeler ve incelemeler bulacağınız bir içerik sağlayıcı. Ayrıca ücretsiz sunduğu SEO Analiz Araçları’nı da denemelisiniz.

5. Econsultancy

E Ticaret başta olmak üzere, B2B hem de B2C alanında faaliyet gösteren işletmeler için hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak pazarlama önerileri, sektörel analizler ve güncel bilgiler sunar.

econsultancy dijital pazarlama blogu

6. Think With Google

Google tarafından oluşturulan ve her ülke için özelleştirilmiş içerik ve vaka örnekleri sunulan pazarlama blogu. Google’ın kendi deyimi ile “İçgörüler. Fikirler. İlham veren yazılar…” Mutlaka yer işareti koymanızı öneririm 🙂

Think with google pazarlama blogu

7. Convince and Convert Blog

Kısa, basit uygulanabilir ve güncem ile alakalı içerikler sunar.

8. ZEO Blog

Türkçe kaynak arıyorsanız mutlaka takip edilecek blogların arasına ekleyebilirsiniz. SEO ağırlıklı olmak üzere dijital pazarlama ile ilgili güncel bilgi ve haberleri bulabilirsiniz.

ZEO Dijital pazarlama Blogu

9. Marketing Türkiye

Türkiye’deki pazarlama sektörünü takip etmek, markalar ve ajansların çalışmalarını öğrenmek ve gündemden uzak kalmamak için sıkça ziyaret etmenizi öneririm.

markating türkiye pazarlama blogu

10. Pazarlamasyon

Günlük haber sitelerini ziyaret ettiğiniz gibi, Pazarlamasyon’u da günlük olarak takip edip, acaba dijital pazarlama trendlerinde bugün neler var diye bakabileceğiniz, kolay okunur ve güncel makalelere sahip içerik sağlayıcı.

Pazarlamasyon- dijital pazarlama blogu

Bonus: Survivor Dijital Pazarlama Blogu

Ajans başkanı olarak görev yaptığım Survivor Dijital Medya ve Pazarlama Ajansı’nda, site ziyaretçilerimize güncel ve doğru bilgilerle içerik sunmak önceliklerimiz arasında yer alır. Bu nedenle dijital pazarlama alanında sık sorulan sorular ve gündem ile ilgili güncel bilgileri içeren blog yazılarını düzenli olarak yayınlarız.

Survivor Dijital Pazarlama Blogu

3 Yorum

 • Emre AKSU

  Gayet güzel derlemişsiniz.

  • Reyhan

   Çok teşekkürler Emre Bey

 • feyz

  güzel içerik

YORUM YAP