Global Markalardan Başarılı Anneler Günü Reklam Filmleri – 5 Örnek

Anneler Gününe sayılı günler kaldı. Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan anneler günü için aramalar Nisan’ın son haftası artmaya başlar ve Mayıs ayının başlaması ile birlikte artışa geçer.

Ve gözün kör olsun kapitalizm, insanların internetten anneler günü ile iglili yaptığı aramaların büyük bir çoğunluğu, hediye ve indirim üzerinedir.

Tabi markalar ve ajanslar da bu fırsatın kesinlikle farkındadır ve bu döneme gerçekten çok iyi hazırlanırlar. Global marklar tarafından çok iyi tasarlanan, sadece satışları düşünmeyen, marka itibarını kuvvetlendirecek harika reklamlar var. Hadi gelin bunlardan birkaçını birlikte inceleyelim.

En Popüler Anneler Günü Videoları

  1. Kraft’ın “Anne Gibi Yemin Et” Videosu

17 ve 14 yaşlarında harika çocuklara sahibim. Onlar eşsiz ve mükemmel tıpkı diğer her çocuk gibi, fakat ben hiç de öyle mükemmel bir anne değilim. Bir kere bu iş hiç de kitaplarda yazıldığı gibi değil; ‘çocuğa …… şeklinde konuşursanız o da ….. davranışını yapar” Görürsem söylerim. Yok öyle birşey, her çocuk ayrı bir birey, kendi kişilikleri ve buna göre davranışları var. Bu nedenle verdikleri tepkiler de otomatik değil, siz de anne olarak makine değilsiniz. Sizi etkileyen geçmiş deneyimleriniz, şimdiniz, ekonomik durumunuz, işiniz, eşiniz, arkadaşlarınız, aileniz, komşularınız, hatta sosyal medyada takip ettikleriniz ve takipçileriniz var.

İşin içine sosyal medyayı da dahil ettim çünkü malumunuz sosyal medyada herkes mükemmel anne, herkes çocuğu için en doğrusunu yapıyor ve takipçilerine de kendileri gibi olmayı öğütlüyorlar.

Peki ya mükemmel olamayanlar, sıradan olan, korkan, yorulan, öfkelenen, bağıran, söylenen anneler? Kraft peynir ve makarnaları 2017 yılında çektiği video ile işte tam bu noktaya değindi.

Medyada hakim olan mükemmel annelik resimlerine karşı savaşmak için Kraft, annelere mükemmel olmaları gerekmediğini hatırlattı .

Markanın reklam filminde “Küfür Etmenin Kısa Tarihi” adlı kitabında günlük yaşamdan edebiyata, küfrün geçirdiği evrimi inceleyen Melissa Mohr yer aldı. Mizah ile örtülü olan bu reklam, birçok annenin mükemmel olamamakla ilgili hissettiği utanç ve suçluluğu tartıştı.

2. Google – # HeyMom, teşekkür ederim!

Çocukken ve gençken hatta anneliğin ilk zamanlarında kendi annemizin kıymetini pek bilmeyiz. Ama yaşımız ilerledikçe, çocuklarımız birey olup bizimle inatlaşmaya başladıkça Flash Back’ler yaşanmaya başlar. Çocuğumuzla olan ilişkimizde kendi annemizle olan ilişkimizi görmeye, onu daha iyi anlamaya ve tanımaya başlarız. Google’ın 2019’da yayınladığı reklam filmi ” # HeyMom, teşekkür ederim! ” bu noktayı harika bir şekilde yakalamış ve hikayeleştirmiş.

3. Brawny Kağıt havluları “Bir Zamanlar Anne, Daima Dev “

Bir Anneler Günü kampanyasını nasıl farklılaştırabilirsiniz? Brawny bakış açısını değiştirerek yaratıcı bir yol buldu. 2017 yılına ait bu reklamda, dünyayı oynayan, öğrenen ve korkunç karışıklıklar yapan çocukların gözlerinden görüyoruz

4. Maxwell House ‘Görünmez Aşk Emeği”

Annelerin çektiği eziyet herkesinkinden fazladır fakat emeklerinin çoğu görünmezdir. Bir annenin emeği terinin son damlasına kadar değerlidir diyen Maxwell House bu harika reklam filmi ile bir kez daha bunu gözler önüne seriyor.

5. Teleflora “Anne Sevgisi Gibi”

Uluslararası çiçek tedarikçisi Teleflora’nın eğlenceli reklam filmi, Her zaman annelerimizden görmeye alıştığımız bazı sevgi gösterileri ve alakayı yabancılardan görmemiz durumunda yaşanacak garip atmosferi anlatıyor.

BONUS: Anneler günü ile ilgili daha fazla reklam filmi için adsoftheworld.com tarafından oluşturulmuş En Popüler Anneler Günü Reklamları koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.

YORUM YAP