Google Adwords Reklamcılığı Temelleri Eğitimi

Google’ın benim hayatımda çok özel bir yeri vardır. Kendimi Otodidakt diye tanımlarım ve öğrenme aşamasının ilk basamağı benim için googlelamaktır.  Bence Google %100 kullanıcı memnuniyeti sağlamaya odaklı nadir şirketlerden birisi. İşte bu yüzden sunduğu hizmetlerin içinde ücretsiz seminer ve eğitimler var. Hem iş ortaklarının (ajanslar, reklamcılar)  hem de reklamverenler  ve kullanıcıların katılabileceği bu eğitimler üstelik ücretsiz de… 🙂

Ben de;  ‘daha başarılı olmak istiyorsanız; Bilgi sahibi olmalısınız’   hayat felsefemden yola çıkarak Google’ın kullanıcılarına  sunduğu ücretsiz eğitimlerinden birisi olan Google AdWords Reklamcılığı Temelleri Seminerine katıldım. Seminer,  Tekfen Tower, İstanbul’da gerçekleşti ve 2  gün sürdü.

Tam günlük eğitimlerde hele bir de katılım yüksekse, katılımcıların dikkatini eğitime toplamak, onları sıkmadan ilgilerini sürekli canlı tutarak eğitim vermek zordur. Bu konuda Google Partners çok doğru bir eğitmen tercihi yapmış, eğitmenimiz Özgür Deniz Aydın  konuya gerçekten çok hakim ve başarılı bir eğitmendi. Benim  ve diğer tüm katılımcıların dikkati sürekli eğitimdeydi. Adwords yardım merkezinde karmaşık bir şekilde anlatılan (bence 🙂  )   Adwords konularını gayet basite indirgeyerek görsel ve video destekli, sürekli örneklemeler ve sorularla bizlere aktardı.

Eğitimin sonunda, seminerin asıl amacı olan ve AdWords sertifikalı olmak için gerekli olan ilk sınav gerçekleştirildi. Sınav online’dı ve hemen orada sınava girmek zorunda değildik. Bu nedenle ben sınava katılmadım.  Sınavı  evimin rahatlığında gerçekleştirdim.  100 sorudan  81 tanesini doğru yaparak sınavı geçtim.

Tabi bu sınavla sertifikayı  hak etmedim daha, 4 Ağustos’ta  “Arama ağı reklamcılığı ileri düzey semineri” olacak buna da katıldıktan sonra bir sınav daha var. Eğer o sınavdan da geçer not alırsam sertifikaya hak kazanmış olacağım. 🙂   Sonrası ben bu eğitimleri çok sevdim. Mümkün olduğunca tüm eğitimlere katılarak hem bilgimi hem de sertifika sayımı arttıracağım.

Bu arada bu eğitimlere siz de katılabilirsiniz!

Google’ın sunduğu bu herkese açık ve ücretsiz seminerlere sizler de katılmak için Google Partners’a kayıtlı  olmanız ve eğitimleri takip etmeniz yeterli olacaktır.  Ayrıca Google Partners’a kaydolduğunuzda, ücretsiz AdWords sertifika sınavlarına ve bununla ilişkili çalışma materyaline  de erişim olanağı elde edersiniz.

Neden AdWords Sertifikası Almalısınız?

İster reklamveren tarafında isteseniz ajans tarafında yer alın veya yer almayı seçin;  Google’ın reklam mantığını en doğru şekilde anlayarak,  en az maliyetle en çok faydayı sağlamanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Google sizi bir çevrimiçi reklam uzmanı olarak tanıdığını göstermenize olanak verir.

Böylece bu işi meslek olarak yapabilir veya zaten bu işi yapıyorsanız;  rakiplerinizden  farkınızı bu sertifika ile ortaya çıkarabilirsiniz

YORUM YAP